750 lat minęło…

Za nami główne obchody Jubileuszu 750-lecia powstania parafii. W dzień odpustu ku czci patrona parafii św. Wawrzyńca (10 sierpnia) biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył uroczystej sumie odpustowej i wygłosił homilię. Podkreślał w niej, że parafia przeciwstawia się panującemu w Europie trendowi odcinania się od korzeni, zaś jubileusz jest jej wielką dumą i radością, która wynika z szacunku do dziedzictwa minionych wieków. Całej homilii można posłuchać tu https://www.youtube.com/watch?time_continue=579&v=JMM583Zv1dw

Wśród licznie zgromadzonego duchowieństwa znaleźli się m.in. księża rodacy, byli wikariusze parafii, a także kapłani z dekanatu Stary Sącz oraz proboszczowie parafii Nowego Sącza.

W czasie sumy odpustowej wierni mieli okazję usłyszeć pieśni w wykonaniu chóru Veraicon z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Radna Wojewódzka Marta Mordarska przekazali dla wspólnoty parafialnej Nagrodę Województwa Małopolskiego „Polonia Minor”. Jest to najwyższe odznaczenie wojewódzkie.

W dowód wdzięczności za trud włożony w przygotowanie obchodów Roku Jubileuszowego ks. Proboszcz otrzymał w darze od parafian obraz św. Wawrzyńca namalowany przez siostrę klaryskę ze Starego Sącza.

Po zakończeniu uroczystości wierni mogli ucałować relikwie św. Wawrzyńca przy śpiewie litanii.