Gość w dom, Bóg w dom

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny naszą parafię odwiedził znamienity gość, ks. kardynał Konrad Krajewski. Przewodniczył Mszy św. o godz. 7.30, którą sprawował w intencji parafian. W wygłoszonej homilii wyraził podziw nad dbałością parafian o świątynię oraz pogratulował jej odnowienia.

Jako parafia mamy wobec ks. Kardynała dług wdzięczności, gdyż to dzięki Jego osobistemu zaangażowaniu nasz kościół jest jedynym w całej diecezji, który posiada relikwie św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

Jako ciekawostkę można potraktować fakt że ks. Kardynał jest spadkobiercą św. Wawrzyńca, bowiem pełni obecnie funkcję jałmużnika papieskiego, czyli osoby odpowiedzialnej za troskę o najuboższych.

Ks. kardynał Konrad Krajewski – ur. 25 listopada 1963 r. w Łodzi, doktor teologii, ceremoniarz papieski w latach 1999-2013 (jako ceremoniarz papieski obecny z Ojcem Św. Janem Pawłem II w Starym Sączu w czasie kanonizacji św. Kingi), od 2013 roku jałmużnik papieski, od 2018 roku członek Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. 20 maja 2018 roku mianowany kardynałem.