Zdjęcie miesiąca

Tekst w języku łacińskim potwierdzający fakt konsekracji obecnego kościoła w Biegonicach w dniu 12 lipca 1921r przez biskupa tarnowskiego Leona Wałęgę.

Tekst w wolnym tłumaczeniu brzmi:
1921, 12 lipca. Ja Leon biskup  tarnowski konsekrowałem ten kościół i ołtarz ku czci św. Wawrzyńca Męczennika i złożyłem w nim relikwie św. męczenników: Krescencjusza, Diodora i Fortunata. Udzielam wszystkim wiernym, którzy dzisiaj są obecni na tej uroczystości i tym, którzy w rocznice tego wydarzenia pobożnie nawiedzą kościół odpustu cząstkowego zgodnie z przepisami Kościoła.
                                                                                                                                                                                                                                  + Leon Wałęga

Dokument ten został złożony w kościele w dniu jego konsekracji 98 lat temu a odnaleziony został niedawno przez ks. proboszcza Piotra Lisowskiego