Jubileusz 750-lecia Parafii
pw. św. Wawrzyńca Męczennika
w Nowym Sączu - Biegonicach

Kościół św. Wawrzyńca przygotowuje się do Jubileuszu

W ostatnich tygodniach rozpoczęły się prace nad odnowieniem, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, polichromii w naszym kościele. Na razie przywrócona zostanie pierwotna wersja dwóch ściennych malowideł przedstawiających sceny biblijne. Wykonali je w 1929r znani lwowscy malarze: Albin i Franciszek Sarna. W grudniu ub. r. odnowiono obraz: Nawiedzenie św. Elżbiety. W tych dniach konserwatorzy rozpoczęli renowację obrazu: Ofiara Abrahama. Wszystkie te prace są elementem zewnętrznego przygotowania świątyni do uroczystości Jubileuszu 750 – lecia, który Parafia św. Wawrzyńca będzie obchodzić w przyszłym roku.Parafia pw. św. Wawrzyńca
ul. Biegonicka 8, 33-300 Nowy Sącz
telefon: (18) 442 95 22
e-mail: kontakt@parafiabiegonice.pl